System Monitoringu Mobilnego m.st. Warszawy - wersja beta:
Ankieta - prosimy o Wasze opinie!
WWW

W chwili obecnej do Twojej dyspozycji jest 6 punktów-skrzyżowań wraz ze szczegółowymi opisami obciążenia w danym kierunku. Kliknij, w 1 z 6 punktów na mapie zbiorczej, interesującą Cię lokalizację, aby uzyskać powiększenie danego skrzyżowania. Otrzymasz graficzną informację w postaci ikon o aktualnej drożności danego kierunku na skrzyżowaniu.

Aby korzystać z mapy, wymagana jest aktualna przeglądarka internetowa z zainstalowaną wtyczką Adobe Flash (dawniej Macromedia Flash). Wymieniona wtyczka jest bezpłatna i można ją pobrać ze strony producenta - www.adobe.com.

Zarówno dla punktów na mapie zbiorczej jak i na mapach szczegółowych przewidziano trzy poziomy określające stopień utrudnień w ruchu:

  - brak,
  - średnie,
  - duże,
oznaczone dodatkowo odpowiednio kolorami, kolejno:
  - zielony,
  - żółty,
  - czerwony.
Dodatkowy symbol graficzny na ikonie pokazuje przyczynę utrudnienia - duży ruch pojazdów lub inwestycje/remonty drogowe. Każde skrzyżowanie dodatkowo opisuje komunikat tekstowy.

Oprócz informacji drogowych ze skrzyżowań serwis zawiera bloki informacyjne z komunikatami dotyczącymi wypadków w stolicy oraz aktualnych zgromadzeniach publicznych. Za wprowadzanie i aktualizację danych odpowiedzialny jest operator ZOSM, który w porach największego natężenia ruchu uzupełnia informacje w odstępach nie większych niż 45 minut. W porach o mniejszym natężeniu przewidziano aktualizację w cyklach 2 godzinnych.

W każdej z lokalizacji zainstalowano wysokiej jakości kamerę pozwalającą uzyskać obraz ze skrzyżowania w czasie rzeczywistym. Dzięki profesjonalnej optyce i wysokiej czułości urządzenia uzyskasz czytelny i dobrej jakości obraz, umożliwiający Ci samodzielnie, wizualnie określić natężenie pojazdów nawet w trudnych warunkach atmosferycznych tj. noc, deszcz.


Jak korzystać z systemu?
Nulla Proin eget nulla facilisi wisi vitae elit leo ante id. Lorem Donec Aenean eget nulla facilisi wisi vitae elit.
WWW telefon RSS
© Urząd m.st. WarszawaUrząd m.st. Warszawy | Mapa: Imagis  |  kontakt z webmasterem Webmaster